O nas

Cześć Dziewczyno, niesamowicie cieszymy się, że jesteś tu z nami i możemy lepiej przedstawić Ci re:pose.

Uważamy, że odpowiedzialna, etyczna moda powinna być codziennością i wcale nie musi być nudna. W re:pose stawiamy na jakościowe, ekologiczne, a jednocześnie niepozbawione stylu i charakteru ubrania, w których w zależności od planów i humoru, możesz podbijać cały świat albo po prostu swoją sypialnię.

Zależy nam na Tobie i naszej planecie, dlatego na każdym etapie prowadzenia marki wybieramy rozwiązania, które ograniczają negatywny wpływ na środowisko.

Lokalna produkcja

Wszystkie nasze ubrania tworzone są w świadomy, zrównoważony sposób w niewielkiej pracowni krawieckiej na Brackiej w Warszawie. Między kolejnymi partiami dla nas powstają tam również kostiumy teatralne, suknie ślubne i inne zamówienia indywidualne.

Less waste

Zwłaszcza na początku, żeby ograniczyć nadprodukcję i niepotrzebne ilości materiałów, tworzone przez nas kolekcje są nieduże. W związku z tym nie możemy zagwarantować, że Twój wypatrzony produkt zaraz nie zniknie ze strony.

Ekologiczne materiały

Nasze ubrania szyjemy tylko z bezpiecznych dla skóry, naturalnych, biodegradowalnych i certyfikowanych materiałów.

Bawełna

Delikatne włókno produkowane z rośliny o tej samej nazwie. To materiał oddychający, bardzo dobrze absorbujący wilgoć i niechętnie chłonący zapachy. Ze względu na swoją delikatność sprawdza się w przypadku osób skłonnych do podrażnień skórnych. Nasza letnia kolekcja powstała z wysokogatunkowej przędzy bawełnianej o gramaturze 180 g/m i długich włóknach, dzięki czemu jest niezwykle miękka i przewiewna, a przy tym wytrzymała.
Bawełna, której używamy posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100, który gwarantuje brak substancji szkodliwych.

Tencel

To jeden z najbardziej ekologicznych i przyjaznych zarówno człowiekowi, jak i środowisku materiałów. Powstaje w wyniku rozpuszczania celulozy drzewnej, a procesy chemiczne, które przy tym zachodzą, nie są toksyczne i nie zanieczyszczają powietrza, gleby ani wody. Materiał znakomicie pochłania wilgoć, oddycha i reguluje temperaturę ciała – latem chłodzi, a zimą grzeje. Zbudowany jest z niezwykle gładkich nanowłókien, dzięki którym jest delikatny w dotyku i przyjazny dla najbardziej wrażliwej skóry.
Używany przez nas Tencel posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 oraz Lenzing, które dają gwarancję najwyższej jakości, braku substancji chemicznych oraz ekologicznej i zrównoważonej produkcji.

Cupro

To włókno wytwarzane z celulozy znajdującej się w nasionach bawełny. Przy jego produkcji stosuje się szereg działań mających na celu jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Materiał ten jest wytrzymały, antystatyczny, higroskopijny i odporny na rozciąganie w wysokich temperaturach. Dzięki swojej wyjątkowej miękkości i przepuszczalności powietrza jest delikatny dla skóry, a piękny, subtelny połysk sprawia, że wygląda równie szlachetnie jak jedwab.
Używana przez nas tkanina posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 oraz Lenzing, które dają gwarancję najwyższej jakości, braku substancji chemicznych oraz ekologicznej i zrównoważonej produkcji

Wiskoza

czyli kolejna tkanina wytwarzana z celulozy, jest jednym z najlepiej oddychających i przyjaznych dla skóry materiałów. Nie uczula, dobrze chłonie wilgoć i jest przewiewna. Nie grzeje, zapewniając komfort podczas upałów. Ubrania z wiskozy są miękkie, wygodne i co niezwykle istotne - pięknie układają się na sylwetce.
Używana przez nas tkanina posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 oraz Lenzing, które dają gwarancję najwyższej jakości, braku substancji chemicznych oraz ekologicznej i zrównoważonej produkcji.

Plastic free

Dbamy o to, aby Twoje zakupy były w całości przyjazne środowisku. Do ich zapakowania używamy najbardziej ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań, jakie udało nam się znaleźć na rynku.