Good for bed - subiektywna selekcja podcastów

Good for bed - subiektywna selekcja podcastów

Słuchasz? My słuchamy! I dzielimy się z Tobą podcastami, które dają nam najwięcej i do których regularnie wracamy. Niech Tobie też robią dobrze w zabiegane dni i leniwe weekendy. Jeśli możesz, zostań w łóżku trochę dłużej i posłuchaj!

Na głowę i ciało - Marta Niedźwiecka, O zmierzchu

Na Spotify o podcaście przeczytacie:
“Seks, sens i reszta życia. Audycje sensualne i inspirujące - do poszukiwania równowagi, dbałości o relacje i emocje. Krytyczne - zwłaszcza, gdy w grę wchodzi ideologia, kultura i deficyty w myśleniu. Dla tych, którym o zmierzchu najlepiej się myśli. I dla tych, dla których zmierzch to pora na odpoczynek.”

My lubimy go za szeroką perspektywę, wiele różnych kontekstów, otwartą głowę autorki i swobodę poruszania się nawet po tych najtrudniejszych tematach. Marta mówi m.in. o męskości, dorastaniu, miłości, granicach, nienawiści, podziwie czy tęsknocie. W jej podcastach, obok emocji zawsze znajduje się też miejsce na ciało.

Marta jest psycholożką i sex coachem, mówczynią i propagatorką nauki. I wszystko to słychać i czuć w tym, co i jak mówi w "O Zmierzchu".

Na emocje i relacje - Marianna Gierszewska, Tak właśnie mam

Podcast o życiu. Życiu świadomym i wyciągniętym na światło dzienne. Takim, które robi miejsce na prawdę. Bez oceny. Bez porównań. Bez tworzenia scenariuszy o tym „jak by mogło być”. Marianna mówi:

“My w tym gdybaniu utykamy często. Te teoretyczne scenariusze zatrzymują nas na poziomie krzywdy i niesprawiedliwości. Rozwiązaniem jest rozpoznanie, przeżycie i przyjęcie. Prawdy, z której jesteś. Prawdy, która niesiesz.” 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak tworzyć zdrowe relacje, jak rozpoznawać swoje emocje i zyskać szacunek dla samej siebie - posłuchaj.

Marianna jest aktorką, działaczką społeczną, aktywistką, autorką, właścicielką platformy Okolice Ciała. Od 2019 roku prowadzi warsztaty na terenie całej Polski, dzieląc się z kobietami swoim doświadczeniem i wiedzą z zakresu ciałomiłości, autentycznej komunikacji i pracy ze wstydem.

Na inspirację - PRETA TALKS by PRET-A-CREATE

Gadka, która inspiruje. Na luzie, bez tematów tabu, rozmowy autentyczne, inspirujące i wartościowe. O czym? O wszystkim! O początkach przygody z branżą, o tym jak zacząć, jakich błędów nie popełniać i jak zachować work-life balance. Ten podcast jest o drodze do celu, porażkach, codziennych trudnościach i wreszcie o małych sukcesach, które budują wielkie rzeczy.

Malwina Regina to założycielka i dyrektorka kreatywna PRET-A-CREATE. W branży od ponad 10 lat. Najpierw w modzie, później jako wykładowczyni zagadnień związanych z kolorem. Kreatywność to dla niej cecha, którą trzeba regularnie dokarmiać na różnych polach i za pomocą różnych zmysłów.

Na sukces - Glamour Girlboss, O kobietach, które odniosły sukces

Redaktorka magazynu modowego Glamour Asia Twaróg rozmawia z inspirującymi kobietami, które założyły i z sukcesami prowadzą własne biznesy oraz z ekspertkami z różnych dziedzin, np. finansów, psychologii, PR czy HR. Gościniami Asi są m.in. założycielki Regina bar i MOD Donuts Patrycja Jaskólska i Kamila Mroczkowska, projektantka Ania Kuczyńska, trenerka Kasia Wolska, współtwórczyni Your Kaya Kaja Rybicka, Sandra Sienkiewicz i Sarah Kisielewska-Falkowska z Berries & Co, producentka filmowa - Marta Lewandowska czy  Marta Zawiślańska - stylistka fryzur i influencerka. Jak one to robią i jak Ty możesz to robić - tego i wiele więcej dowiesz się z podcastu Glamour Girlboss.

Na uśmiech i dystans - Joanna Okuniewska, Tu Okuniewska, Ja i moje przyjaciółki idiotki

Sama o swoim podcaście mówi:
“Prosto z piwniczki w Reykjaviku. Osobiste dramaty i komedie, wieczne zaczynanie od początku, nocne przemyślenia i rzutnik zorzy polarnej, czyli dźwiękowy zapis tego, o czym myślę, gdy dwanaście godzin stoję, kroję, siekam, smażę i piekę.”

Z koeli “Ja i moje przyjaciółki idiotki” jest jak Twoja ulubiona kawa i ciastko z najlepszą przyjaciółką. O czym posłuchasz w tym podcaście? O miłości. Bez banału, za to z dystansem.

“Historie Twoje i innych mądrych dziewczyn, które miały odwagę się głupio zakochać, a teraz umieją się z tego śmiać.”

Joanna Okuniewska studiowała mikrobiologię w Łodzi, w Warszawie pracowała w agencji reklamowej, a w 2016 rzuciła korporację dla Islandii. To tu zaczęła nagrywać. Tworzenie podcastu było dla niej autoterapią w walce z depresją. W 2020 urodziła córkę Helenę, mieszka w Reykjaviku. Joanna znalazła się na liście “Więcej niż 100 osób, które zmieniają Polskę na lepsze” magazynu Noizz „100 kobiet roku 2020” magazynu Forbes Women i „50 śmiałych Polek” magazynu Wysokie Obcasy.

Posłuchaj i koniecznie daj nam znać, który został z Tobą na dłużej <3

Źródła:
- Twój Styl, Marianna Gierszewska: "Żyjemy w społeczeństwie poranionych dusz, ale z twarzy uśmiech nie znika".
- Wikipedia, hasło Joanna Okuniewska.
- pretacreate.com, podstrony Podcast i O nas.
- niedzwiecka.net, O mnie.
- Spotify

Powrót do blogu